Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 maja 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela WIELKANOCNA 7 maja 2017 r.

  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w kościele klasztornym. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzić się będą na nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie o godz. 18.00.
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 15:30. A spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w najbliższy wtorek po Mszy o 17:00.
  • W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica rozpoczęcia objawień w Fatimie. Zapraszamy do uczczenia tego dnia w naszej parafii. Msza Święta zostanie odprawiona wyjątkowo o godzinie 19:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17:00!!!. Uroczyście wprowadzimy figurę Matki Bożej Fatimskiej do naszej świątyni. Odbędzie się Jej poświęcenie. Po Mszy Świętej odmówimy różaniec fatimski i wyjdziemy z procesją. Proszę przynieść ze sobą świece. Tym samym pragniemy rozpocząć praktykę nabożeństw fatimskich w naszej parafii. Będą one odbywały się każdego roku od maja do października 13 dnia każdego dnia miesiąca.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lichenia, Częstochowy i Wadowic. Jest jeszcze sporo miejsc wolnych. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Henryka Dorsz. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:00. Dobry Jezu…
  • Gmina Lubiewo informuje, że w dniach 25-27 maja zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon samochodów osobowych z nieruchomości zamieszkanych. Pismo w tej sprawie jest wywieszone na tablicy ogłoszeń.
  • Dzisiaj na plaży w Bysławiu o godz. 15:00 odbędzie się wystawa pt: „Życie i problemy mieszkańców Bysławia”, na którą zaprasza nas młodzież biorąca udział w tym projekcie.
crossmenu