Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
1 maja 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela WIELKANOCNA 30 kwietnia 2017 r.

 • Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. A rozpoczyna ten tydzień Niedziela czytania i rozważania Pisma Świętego. Sama inicjatywa została przygotowana przez Dzieło Biblijne w Polsce. Każdy z nas przy wyjściu z Kościoła zabierze małą karteczkę z namiarami fragmentu Pisma Świętego (w tym roku to fragment Listu do Galatów i jeden Psalm). Zachęcamy, by w domu zajrzeć do tego tekstu i zastanowić się, co Bóg próbuje mi przez to Słowo powiedzieć.
 • Jutro rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w kościele klasztornym. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzić się będą na nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.00.
 • W najbliższą środę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:30, 10:30 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w kościele klasztornym i o godz. 12:00 w Minikowie. Podczas każdej Mszy Św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. Tego dnia przypada odpust w Bukowcu. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 • W tym tygodniu rozpoczynają się matury. Życzymy wszystkim maturzystom spokoju i światła na czas egzaminów. Zapraszam maturzystów na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe w ich intencji w środę o godz. 17:00.
 • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 15:30.
 • W czwartek także przypada wspomnienie św. Floriana. Jest to dzień patronalny naszego kościoła filialnego w Minikowie. Msza Święta z procesją dookoła kościoła zostanie odprawiona w Minikowie o godz. 18:30. Podczas Uroczystości w Minikowie odbędzie się poświęcenie krzyża przed kościołem.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z nabożeństwem majowym.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lichenia, Częstochowy i Wadowic. Jest jeszcze sporo miejsc wolnych. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym.
 • Na tablicy ogłoszeń wywiesiliśmy także informację o wyjeździe jednodniowym do Głogowca - rodzinnej miejscowości św. Faustyny, organizowanym przez parafię Bożego Ciała w Tucholi.
crossmenu