Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
27 marca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2017 r.

  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się ślubowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które miało miejsce w sobotę.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi Laudatores.
  • Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży do Kościerzyny w Niedzielę Palmową 9 kwietnia w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Już dzisiaj także zapraszam do wzięcia udziału w autokarowej pielgrzymce do Lichenia, Częstochowy i Wadowic, którą parafia organizuje w sobotę i niedzielę 20 i 21 maja. Koszt 270 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Elżbieta Okonek z Bysławka. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
  • Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabierać biuletyny dotyczące uzyskiwania odpustów w kościele katolickim.
  • Informacja z gminy: we wtorek 28 marca o godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu odbędą się konsultacje społeczne w związku z planami rozbudowy ulicy Ogrodowej. Do uczestnictwa w spotkaniu zachęca mieszkańców wójt gminy Lubiewo.
crossmenu