Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
20 marca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2017 r.

  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Dziękuję za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na nasze cele inwestycyjne. Łączna suma ofiar wyniosła 2890 zł. Dziękuję też za ofiary składane dzisiaj na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  • W najbliższy piątek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na Drogę Krzyżową i Mszę Świętą o godz. 17:00 podczas której nastąpi poświęcenie książeczek do nabożeństwa. To kolejny moment w przygotowaniu na spotkanie z Jezusem w Komunii Świętej.
  • W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chciałbym zachęcić do podjęcia ślubowania Duchowej Adopcji, które nastąpi podczas Mszy św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym i o 8:30 w kościele klasztornym. Tworzymy  w parafii księgę Duchowej Adopcji. W związku z tym prosimy, aby osoby, które pragną podjąć to modlitewne wyzwanie, zapisywały się w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży do Kościerzyny w Niedzielę Palmową 9 kwietnia w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Już dzisiaj także zapraszam do wzięcia udziału w autokarowej pielgrzymce do Lichenia, Częstochowy i Wadowic, którą parafia organizuje w sobotę i niedzielę 20 i 21 maja. Koszt 270 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Ludwik Koczwara z Bysławia. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
  • Komenda Powiatowa Policji w Tucholi po raz kolejny przestrzega przed przestępcami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami. Pismo w tej sprawie zostało umieszczone na tablicy ogłoszeń.
crossmenu