Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
13 marca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2017 r.

  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Za tydzień kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  • Jutro przypada 4 rocznica wyboru Papieża Franciszka na stolicę piotrową. Pamiętajmy w modlitwach o naszym obecnym Papieżu, a także o Papieżu Seniorze Benedykcie.

 

  • W piątek Msza Święta dla młodzieży o godz. 20:00. Zapraszam młodych ludzi na to spotkanie przy ołtarzu.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz czasopism „Misje dzisiaj” i „Świat misyjny”.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Paulina Kotlenga z Wełpina. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…
  • "Aktualna, mocna historia" te słowa padły z ust prof. Krzysztofa Zanussiego kiedy dowiedział się o pierwszym takim filmie na świecie - SZARE ANIOŁY. Już dziś serdecznie zapraszamy na wyjątkowy przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Szare Anioły" w naszym mieście. Jest to historia braci Franciszkanów Odnowy z Nowego Jorku, którzy z narażeniem życia zaglądają do najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi - więzienie w Hondurasie, getto w Irlandii, ciemne dzielnice Nowego Jorku. Film powstawał ponad 10 lat i został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka. Film jest rekomendowany przez największa organizacje katolicką na świecie - Rycerzy Kolumba jako idealnie wpisujący się w rok św. Brata Alberta. 20 marca o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej TOK na wyjątkową projekcie po której będzie możliwość spotkania z współproducentami filmu.”
crossmenu