Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
10 marca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA 9 kwietnia 2017 r.

 • Dziękuję za udział w Drodze Krzyżowej w kierunku Golgoty, która odbyła się w miniony piątek. Dziękuję także dzieciom i młodzieży za wzięcie udziału w rekolekcjach szkolnych, a księdzu Łukaszowi i katechetkom za ich prowadzenie. Dziękuję również za wszystkie ofiary składane dzisiaj na nasze cele inwestycyjne.
 • Spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie odbywać się będzie jeszcze dziś w Rykowisku, w poniedziałek w parafii Polskie Łąki i we wtorek w parafii Świekatowo. Dla tych, którzy pracują do późna chcemy zorganizować spowiedź dodatkową w środę od godz. 20:00 do 21:00 w naszym kościele parafialnym.
 • Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Dzisiaj także, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na potrzeby przedszkola.
 • Chętna młodzież naszej parafii uczestniczy dziś w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 11:15.
 • Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadza dzisiaj przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”. Pozyskane datki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów potrzebnych do działalności tucholskiego hospicjum.
 • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie”, poświęcony w większości Świętom wielkanocnym z programem całego Triduum Paschalnego. Jest także najnowszy numer „Pielgrzyma”.
 • TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Komunii Świętej udzielamy pod dwiema postaciami. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00.
 • W Bysławku Msza Święta o godz. 18:30.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym i kościele klasztornym od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • Liturgia Męki Pańskiej w Bysławku o godz. 15:00, a w kościele parafialnym o godz. 17:00. Dary pieniężne składane podczas adoracji krzyża będą tradycyjnie przeznaczone na bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa w kościele parafialnym i klasztornym do godz. 22:00.
 • Gorzkie Żale w Bysławku odśpiewamy zaraz po zakończeniu Liturgii.
 • Gorzkie Żale w kościele parafialnym rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 • Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Sobotę od 20.00 do 21.30.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.

WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele klasztornym od 10:00 do 19:00
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w kościele parafialnym; o godz. 12:00 i 14:00 w kościele klasztornym oraz o godzinie 17:00 w Minikowie. Na poświęcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem. UWAGA! Nie będzie błogosławieństwa pokarmów po wielkosobotniej liturgii.
  • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, po całym okresie Wielkiego Postu odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej procesja rezurekcyjna. Niech nie zabraknie nas w tym ważnym momencie dla Kościoła. To będą centralne obchody w naszej parafii.
  • W Bysławku Wigilia Paschalna o godz. 19:00 dla tych, którzy nie mogliby skorzystać z liturgii w kościele parafialnym.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w kościele klasztornym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17:00. Msze Święte zostaną poprzedzone uroczystą procesją wielkanocną. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w środę po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w kościele klasztornym o 9:00 oraz w kościele w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
 • Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Jest to Kurs przedmałżeński w formie rekolekcji, zakończony otrzymaniem zaświadczenia o jego ukończeniu. Odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2017r. w Tucholi. Szczegóły i zapisy na stronieewangelizacjapelplin.pl.
crossmenu