Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
6 marca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2017 r.

  • Rozpoczęliśmy Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • W minionym tygodniu zakończyliśmy prace związane z renowacją witraży. Tym samym zakończyła się parafialna inwestycja trwająca od 2013 roku. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel przez te 4 lata. Dziękuję fundatorom witraży. Dziękuję również naszym strażakom z OSP Bysław za pomoc przy montażu ostatnich pięciu witraży i jednocześnie za oczyszczenie rynien naszej świątyni.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej o godz. 17:00 w kościele parafialnym.
  • Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpoczyna się dzisiaj o godz. 16:00 w naszej salce parafialnej, a zakończy się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą odbywały się w każdą niedzielę o godz. 16:00. Przypominam, że świadectwo ukończenia takiego kursu jest warunkiem koniecznym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
  • Informacje społeczne
  • Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców na konsultacje w sprawie boisk na terenie Gminy Lubiewo. Spotkanie odbędzie się w czwartek 9 marca o godz. 17:00 w Zespole Szkół w Bysławiu.
  • 6 marca (w poniedziałek) w godz. 8:00 do 14:00 nastąpi wyłączenie prądu w Bysławiu na ulicach: Okrężna od 1 do 6A; Główna numery parzyste od 8 do 30 i nieparzyste od 41 do 51. Natomiast 9 marca od 8:00 do 11:30 nastąpi wyłączenie prądu w Minikowie od 38B do 43E.
crossmenu