Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
20 stycznia 2017

WIECZÓR ZE ŚWIĘTYMI: „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”

31 października 2017 roku odbył się w naszym kościele parafialnym  Wieczór ze  Świętymi pod nazwą: „Wszyscy Świeci balują w Bysławiu”. Oprawą muzyczną zajęła się nasza parafialna schola Laudatores.
Uczniowie młodszych klas przybyli na bal w strojach Świętych. Była Najświętsza Maryja, Ewangeliści, św. Józef, św. Jan Paweł II  i wielu innych. Ksiądz Proboszcz zapowiedział Gościa Specjalnego. Wszyscy uczestnicy    balu  mieli  za  zadanie  odgadnąć   kim  jest  Gość.
W  kościele  pojawił się  Święty, który naprowadzał pytaniami, opowiadał o sobie, przybliżał postać, w   którą się wcielił. W końcu udało się… Gość został rozpoznany, a był nim  Święty Antoni z Padwy. W następnej części odbyło się wprowadzenie relikwii Świętych. W  uroczystym pochodzie, prowadzonym przez Anioła, dzieci w strojach Świętych wniosły relikwie:
św. Maksymiliana Kolbe, św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Jana Pawła II, św. Wincentego a Paulo,  św. Modesta i Justyna, św. Ludwiki de Marillac, św. Faustyny. Wszystkie relikwie Świętych zostały umieszczone na podwyższeniu wraz z zapalona świecą symbolizującą wszystkich zebranych
w kościele. Było to wielkie duchowe przeżycie. Po tej duchowej uczcie Ksiądz Proboszcz zaprosił do udziału w znanym wszystkim teleturnieju „Milionerzy”. W kościele zapanował wesoły klimat! Uczestnicy gry otrzymali od Księdza Proboszcza nagrody. Następnie czynnie, przebrani
za Świętych uczestniczyliśmy we Mszy św. Wieczór ze Świętymi,:  któremu przyświecało   hasło: „Cień Świętego”  zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

 

 

 

 

crossmenu