Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
24 grudnia 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie BOŻE NARODZENIE 25 grudnia 2016 r.

  • Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii. Na początku bardzo dziękuję za obecność na roratach. Tematykę rorat dotyczącą tajemnic związanych z obrazem jasnogórskim można jeszcze obejrzeć przez dni świąteczne obok ołtarza. Dziękuję wszystkim dzieciom, które z lampionami tworzyły piękną atmosferę Mszy roratnich. Moje serdeczne podziękowania kieruję do państwa kościelnych za zadbanie o czystość i wystrój świąteczny Kościoła. Bardzo dziękuję ministrantom i naszej scholi Laudatores. Dziękuję za obecność na Mszy Świętej w Bysławku orkiestrze OSP Bysław. Te podziękowania składam na ręce kapelmistrza orkiestry pana Andrzeja Ponickiego.
  • W I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:00 i 17:00 w Bysławiu, oraz o 12:00 w Minikowie.
  • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.W poniedziałek – w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
  • W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17:00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym za cały rok 2016 oraz z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Nasze szczególne zaproszenie pragniemy skierować do rodzin, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Tego dnia można także uzyskać odpust zupełny. W związku z Sylwestrem i wejściem w Nowy Rok nie będzie w niedzielę 1 stycznia Mszy Świętej o godzinie 7:30.
  • W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy wydawanie naszej parafialnej gazetki. Nosi ona tytuł nawiązujący do wezwania parafii, mianowicie: „PRZEMIENIENIE”. Przy wyjściu z kościoła można ją odbierać za symboliczny grosz. Pierwszy numer poświęcony się oczywiście Świętom, umieściliśmy plan kolęd, jest także kącik humoru i konkurs dla dzieci.
  • Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Na dni do końca roku kalendarzowego kolędy przedstawiają się w sposób następujący:
L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Wtorek 10:00 1)     BYSŁAW - wybudowania pod Lubiewo i BYSŁAWEK - wybudowania pod Lubiewo

 

2)     BYSŁAWEK - Wieś

 

2. 28 grudnia Środa 10:00 1)     Wełpin – lewa strona

 

2)     Wełpin – prawa strona

 

3. 29 grudnia Czwartek 10:00 1)     Bysław – Wybudowania pod Świecie

 

2)     Płazowo – Wybudowania i lewa strona

4. 30 grudnia Piątek 10:00 1)     Płazowo – prawa strona

 

2)     Kozibórek – Gapie Góry i Boryny

  31 grudnia Sobota Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Niedziela
  • Podczas kolęd Msze Święte od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym i klasztornym będą odprawiane o godz. 8:30.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Zofia Miler z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:00. Różaniec w niedzielę o godz. 17:00 i w poniedziałek po Mszy wieczornej. Dobry Jezu…
crossmenu