Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
19 grudnia 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie IV NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2016 r.

 • Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w ostatni tydzień Adwentu. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem. W Bysławku roraty o godz. 18:00.
 • Dziękuję za ofiary składane w minioną niedzielę na kolektę inwestycyjną. Łączna suma ofiar wyniosła 2550 zł. Dzisiaj po Mszach Świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz naszej parafialnej scholi Laudatores.
 • Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali ze spowiedzi świętej adwentowej. Dla tych, którzy pracują do późna lub przyjeżdżają z daleka chciałbym zorganizować dodatkową spowiedź w piątek 23 grudnia od godz. 20:00 do 21:00 oraz w samą wigilię przed południem od 9:00 do 10:00.
 • Dzisiaj jeszcze spowiedź święta w Rykowisku od godz. 14:00 do 16:30.
 • Jeżeli do kogoś nie dotarł opłatek na stół wigilijny to jeszcze dziś i do piątku może zaopatrzyć się w niego w zakrystii u pana kościelnego.
 • W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Z potrzeby serca zachęca się w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilijna kolacja wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Syna Bożego. Gorąco zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa we Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30.
 • W Bysławku w kościele klasztornym o godz. 22:00. Tę liturgię w Bysławku ubogaci Orkiestra OSP Bysław.
 • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00.
 • W Niedzielę – w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:00 w Bysławiu, 12:00 w Minikowie i 17:00.
 • W poniedziałek – w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Uczniowie szkoły podstawowej serdecznie zapraszają jutro (w poniedziałek) na Jasełka o godz. 15:30 w holu szkoły podstawowej - I piętro. Od godz. 15:00 rozpocznie się kiermasz ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez uczniów.
 • Do nabycia jest najnowszy numer „Pielgrzyma”, gazetki dla młodzieży „Wzrastanie” oraz „Caritasu
 • Informacja z sołectwa:
 • Sołtys wraz z radą sołecką, Zespół Szkół w Bysławiu i stowarzyszenie „Cisowy Łuk” zapraszają dzisiaj na Wigilię Sołecką na godz. 15:00 do Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu.
crossmenu