Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
12 grudnia 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2016 r.

 • Trwa Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana. Przygotowuje nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
 • Dzisiaj w Lubiewie uroczystość patronalna ku czci św. Mikołaja. Suma odpustowa o godz. 12:00.
 • We wtorek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie przedświąteczne Akcji Katolickiej.
 • W piątek na godz. 20:00 zapraszam młodzież na Mszę Świętą ze słowem Bożym do niej skierowanym.
 • W najbliższą sobotę SPOWIEDŹ ŚWIĘTA w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu. Program spowiedzi jest wywieszony w gablocie i przedstawia się następująco:
  • w Minikowie 10.00 – 10.30,
  • w Bysławku 11.00 – 11.30,
  • w kościele parafialnym 14.30 – 15.15 i 16.00 – 17.00.
 • Zachęcam całą wspólnotę parafialną, by skorzystała z przedświątecznej spowiedzi świętej, by święta Bożego Narodzenia przeżyć w pojednaniu z Bogiem i z bliźnimi. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami. Z technicznych informacji proszę, aby podczas sobotniej spowiedzi nie zastawiać wjazdu na podwórze plebanii, by księża wracający do swoich parafii mogli się swobodnie wydostać.
 • Uczniowie szkoły podstawowej serdecznie zapraszają na Jasełka w dniu 19 grudnia 2016r. o godz. 15:30 w holu szkoły podstawowej - I piętro. Od godz. 15:00 rozpocznie się kiermasz ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez uczniów.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Medard Szczęsny z Bysławia. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…
 • Pan kościelny zakończył już rozprowadzanie opłatka na terenie naszej parafii. Nie wszystkich jednak zastał w domu. W tej sytuacji można jeszcze dziś i przez kolejne dni po każdej Mszy św. zaopatrzyć się w opłatek w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz naszej parafialnej scholi Laudatores.
 • Informacje z sołectwa:
 • Sołectwo Bysław informuje, że w środę 14 grudnia nastąpi wyłączenie prądu w godzinach 9:00 – 14:30 – na ulicach: Polna, Okrężna, Główna numery parzyste od 8-50; nieparzyste od 29-55, 13-lutego od 1-8; Krótka od 1-11, Strażacka 1-5 i przyległe
 • Sołtys wraz z radą sołecką, Zespół Szkół w Bysławiu i stowarzyszenie „Cisowy Łuk” zapraszają na Wigilię Sołecką 18 grudnia o godz. 15:00 do Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu.
crossmenu