Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
20 listopada 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata 20 listopada 2016 r.

  • Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na kolektę inwestycyjną, której łączna suma wyniosła 2480 zł.
  • Dziś po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  • Dzisiejszą Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym i po Mszy o godzinie 9:00 w kościele klasztornym wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego oraz zawierzenie parafii Bożemu Miłosierdziu. Kolekta dzisiaj jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Pelplinie. Dzisiejsza Uroczystość jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej. Bardzo dziękuję za zaangażowanie na rzecz naszej parafialnej wspólnoty wszystkim członkom naszego oddziału Akcji Katolickiej.

 

  • We wtorek w kościele wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy panu organiście i wszystkim związanym ze śpiewem w kościele, w tym także członkom scholi Laudatores, samych radości i łask płynących od Jezusa, dla którego tworzą muzykę w naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana ma przygotować nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Od następnej niedzieli będzie można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł, a małe 8 zł.
  • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”. Do nabycia także czasopisma o tematyce misyjnej: „Świat misyjny” oraz „Misje dzisiaj”. Jest także gazetka dla młodzieży: „Wzrastanie”.
  • Chłopcy, którzy pragną zapisać się na ministrantów zgłoszą się po Mszy Świętej do zakrystii.
  • Informacje społeczne
  • Pani Agnieszka Sierosławska prowadząca od stycznia 2017r. żłobek w Bysławiu zaprasza wszystkich rodziców lub dziadków na spotkanie informacyjne dotyczące funkcjonowania żłobka. Spotkanie odbędzie się w dniu 23 listopada (środa) o godz. 16:00 w Domu Strażaka w Bysławiu. Udział w spotkaniu nie wiąże się z koniecznością zapisu dziecka do żłobka, a jedynie ma służyć przekazaniu informacji na temat jego działalności.
  • Pan Wójt Gminy Lubiewo zwraca się z apelem kontynuowania działań zapewniających pomoc osobom i rodzinom zagrożonym skutkami zimy. Pismo w tej sprawie jest umieszczone na tablicy ogłoszeń.
crossmenu