Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
17 października 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 października 2016 r.

 • Dziękuję za wszystkie ofiary składane w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Łączna suma ofiar wyniosła 2410 zł.
 • Dzisiaj na Mszy o godz. 10:30 POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej
 • Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta.
 • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
 • Poniedziałek (17.10) – róża św. Anny
 • Wtorek (18.10) – róża św. Teresy
 • środa (19.10) – Klasa II a Gimnazjum
 • czwartek (20.10) – róża św. Rozalii
 • piątek (21.10) – klasa II b Gimnazjum
 • sobota (22.10) – róża św. Faustyny

 

 • Różaniec dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:00.
 • W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00. W kościele klasztornym różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o 17:30, w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą. Różaniec prowadzą siostry Miłosierdzia.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych. Przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
 • Pragniemy zorganizować dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych Wieczór ze Świętymi w dniu 31 października o godz. 16:00 pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Szczegółowe informacje przekażemy dzieciom na katechezie, a rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieci na ten dzień np. przygotowując czy wybierając strój jakiegoś świętego.
crossmenu