Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
26 września 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 2016 r.

 • Bardzo dziękuję za włączenie się w zbiórkę przeprowadzoną przez Caritas Polska na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebraliśmy w parafii 650 zł, które przesłaliśmy już na konto Caritasu.
 • W najbliższy piątek odbędzie się wizytacja pasterska Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Zapraszam parafian na Mszę Świętą na zakończenie wizytacji wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 16:30. Udzielamy także dyspensy od pokarmów mięsnych dla bierzmowanych i ich rodzin, gromadzących się przy wspólnym stole.
 • W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. Spowiedź odbywać się będzie przed różańcem – od godz. 16:30. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00.
 • Podtrzymujemy zwyczaj w naszej parafii prowadzenia różańca przez różne stany i grupy parafialne, takie jak Żywy Różaniec, Akcja Katolicka, Kościół Domowy, młodzież z poszczególnych klas. W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Anny.

W niedziele października odmawiać będziemy jedną dziesiątkę podczas każdej Mszy Świętej.

 • W tym roku organizujemy także DODATKOWE NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00. Ponieważ jest to nowa inicjatywa w parafii to proszę szczególnie rodziców o zachęcenie dzieci do korzystania z tych nabożeństw.
 • W kościele klasztornym różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o 17:30, w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą. Różaniec prowadzą siostry Miłosierdzia.
 • W sobotę także chrzest w naszej parafii podczas Mszy Świętej wieczornej. A na godzinę 20:00 zapraszam na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholi. Moje szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży, aby sobotnia Adoracja była formą podziękowania i uwielbienia Pana Boga za dar sakramentu bierzmowania.
 • Informacja dla członków Róż Różańcowych: 7 października odbędzie tzw. Kongres Róż Różańcowych dla naszego dekanatu. Odbędzie się on w Zamartem. Organizujemy wyjazd z Lubiewa i Bysławia na ten Kongres. Chętni członkowie Róż Różańcowych mogą zapisywać się w zakrystii lub biurze parafialnym. Wyjazd 7 października o 16:30. Koszt 20 zł.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, i czasopisma „Wzrastanie”.
 • Informacje z gminy:
 • Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców oraz gości na sportowo-rekreacyjne II urodziny PZU trasy zdrowie w niedzielę 25 września br. od godz. 15:00 do Trutnowa na boisku sportowym. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 • Wójt Gminy Lubiewo oraz Kujawsko-Pomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy zapraszają na: BIAŁĄ SOBOTĘ DLA MIESZKAŃCÓW GMINY LUBIEWO 1 października 2016r. w godzinach od 10:00 do 15:00. W Zespole Szkół w Bysławiu, ul. Kwiatowa 9. Szczegóły wraz z możliwymi badaniami, z których można skorzystać znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 • Sołectwo Bysław zaprasza na Zebranie Wiejskie w poniedziałek 26 września o godz. 19:30.
 • Do 30 września odbywa się także rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń oraz w bibliotece w Bysławiu.
crossmenu