Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
5 września 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2016 r.

  • Od dzisiaj niedzielna Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 17:00.
  • Dziękuję za udział we wczorajszej Mszy świętej w intencji weteranów pożarnictwa Powiatu Tucholskiego, która została odprawiona w Minikowie.
  • Dzisiaj przypada Odpust Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Suma odpustowa w kościele klasztornym o godz. 12:00. W związku z tym Msza Święta w Minikowie zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 9:00.
  • Dzisiaj na Mszach Świętych o godz. 9:00 w Minikowie, 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie w najbliższą środę. Zapraszam na godz. 17:00 na Mszę Świętą, a po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w kościele. Jednocześnie pragnę podać oficjalnie datę pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku: będzie Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego przypadająca 28 maja.
  • Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w najbliższy piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17:00.
  • We czwartek obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. W naszej diecezji to dzień modlitw w intencji kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie. Zapraszam szczególnie wszystkich rolników na Mszę Świętą o godz. 17:00 do kościoła parafialnego lub na 18:00 do kościoła klasztornego z błogosławieństwem ziarna siewnego i nasion.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Ćwiczenia do religii, które obowiązywać będą w najbliższym roku szkolnym i katechetycznym rozprowadzą panie katechetki w pierwszym tygodniu szkoły w cenie 9 zł za jeden egzemplarz.
crossmenu