Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
1 sierpnia 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2016 r.

 • Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy owocnego wypoczynku. Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży i czas pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do naszej Ojczyzny. Bądźmy wdzięczni Bogu za ten czas łaski, który nam było dane przeżyć w minionym tygodniu.
 • Jutro w dniu 1 sierpnia modlimy się za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu. Od jutra popołudnia i przez cały wtorek 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 • W czwartek 4 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów i wszystkich kapłanów. Niech ten dzień stanie się okazją do modlitwy za nas kapłanów, abyśmy nie tracili ducha w głoszeniu Słowa Bożego i udzielaniu sakramentów wiernym.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu, które łączymy z przygotowaniem do Odpustu Przemienienia Pańskiego.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 15:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa i zarazem odpustowa spowiedź.
 • W sobotę dodatkowa Msza Święta o godzinie 10:00 z wypominkami i procesją na cmentarz.
 • Podczas Mszy Świętej wieczornej chrzest w naszej parafii.
 • Serdecznie zapraszamy na ODPUSTOWE SPOTKANIE MODLITEWNE w sobotę 6 sierpnia o godz. 19:30.
  • Różaniec z rozważaniem fatimskim w ramach I sobót miesiąca
  • Modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholi.
  • Apel Jasnogórski
 • W przyszłą niedzielę odpust parafialny Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30. Nie będzie zatem Mszy Św. o godz. 10:30 oraz o godz. 12:00 w Minikowie. Niedzielna Msza w Minikowie zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18:30.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
crossmenu