Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 maja 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie IX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 maja 2016 r.

 • Bardzo dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy czynnie uczestniczyli w zorganizowaniu procesji, mianowicie: Paniom Katechetkom, Państwu kościelnym, Panu Organiście wraz z małżonką, scholi, orkiestrze dętej przy OSP Bysław, lektorom i ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz ich opiekunkom, strażakom, osobom noszącym chorągwie i feretrony, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i udekorowali trasę procesji. W kościele klasztornym dziękuję siostrom szarytkom za zadbanie o wystrój kościoła i przygotowanie dziewczynek sypiących kwiatki.
 • Trwa oktawa Bożego Ciała. W niedzielę procesja dookoła kościoła przed Mszą świętą o 10:30. Od poniedziałku do czwartku codziennie w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00, a w kościele klasztornym po Mszy o 18:00.
 • Serdecznie zapraszam parafian na Mszę Świętą z okazji 12 rocznicy moich święceń kapłańskich, z udziałem kapłanów z mojego rocznika, która będzie miała miejsce w najbliższy wtorek 31 maja o godz. 11:00. Mszy będzie przewodniczył ks. Prałat Józef Pick – opiekun naszego rocznika.
 • We środę rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy o 17:00, a w kościele klasztornym w łączności ze Mszą Świętą.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • W piątek o godz. 12:00 odbędzie Msza Święta w intencji ofiar II Wojny Światowej, która rozpocznie uroczystości szkolne związane z 25-leciem nadania imienia szkole podstawowej oraz 10-leciem nadania imienia gimnazjum. Serdecznie zapraszamy. Druga część uroczystości odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w Domu Strażaka. Zapraszam w imieniu dyrekcji naszego Zespołu Szkół.
 • W sobotę młodzież wyjeżdża na spotkanie do Lednicy. Przypominam, że wyjazd sprzed kościoła o godz. 5:00.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejny Dzień Dziękczynienia ustanowiony w kościele w Polsce przed kilku laty. Odbędzie się także zbiórka na rzecz budowy Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie, która ma stanowić wotum wdzięczności za wolną Polskę.
 • Do wieczności odeszła ś.p. Barbara Olszewska z Bysławia. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
 • Dziękuję parafianom za włączenie się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Kto nie zdążył pozbyć się tych elektrośmierci to, w imieniu wójta informuję, że od 1 do 4 czerwca planowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon od samochodów osobowych. W tej sprawie można zgłosić się do jutra do Urzędu Gminy. Telefon do p. Karola Iwickiego zajmującego się tą sprawą oraz informacja na ten temat jest umieszczona w gablocie.
 • Od kilku miesięcy trwa w naszej diecezji modlitewna akcja „Most modlitwy”. Łączy ona poszczególne parafie z seminarium duchownym. W najbliższy wtorek całe seminarium będzie modliło się w intencji naszej parafii, za duszpasterzy, grupy parafialne oraz wszystkich wiernych. Zachęcam do odwzajemnienia modlitwy. Jedną z możliwości naszego zaangażowania modlitewnego jest Internetowa Adopcja Kleryka Seminarium. Ulotkę na ten temat można zabrać przy wyjściu z kościoła.
crossmenu