Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
23 maja 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 22 maja 2016 r.

 • Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpi 45 dzieci z naszej parafii. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej i zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.
 • Dzieci pierwszokomunijne od poniedziałku będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Porządek Białego Tygodnia jest następujący:
  • W poniedziałek – Msza Święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Tego dnia dzieci złożą przy ołtarzu dar na misje.
  • We wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Byszewa do Matki Bożej Królowej Krajny. Wyjazd sprzed szkoły o godz. 8:15. Dzieci po powrocie nie przychodzą już na Mszę wieczorną w parafii.
  • W środę zapraszamy dzieci komunijne do Bysławka na godz. 18:00.
  • W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała wszystkie dzieci przychodzą na godz. 9:30 na Mszę Świętą i uczestniczą w procesji w strojach komunijnych.
  • W piątek zapraszamy dzieci komunijne do kościoła filialnego w Minikowie na godz. 18:00.
 • W piątek kończy się Biały Tydzień. W sobotę natomiast zapraszam dzieci klas IV, które I Komunię Świętą przyjęły w zeszłym roku. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź święta dla tych dzieci w piątek od 16:30.
 • Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:00. W kościele klasztornym w łączności z Mszą Świętą. W kościele filialnym w Minikowie w dni powszednie o godz. 17.00. Zachęcam także do gromadzenia się na nabożeństwach majowych wokół przydrożnych kapliczek lub krzyży.
 • W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, czyli BOŻE CIAŁO. Msze Święte zostaną odprawione w zmienionym porządku, mianowicie: o 7:30 i 9:30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12:00 w kościele klasztornym. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy o godz. 17:00 w kościele parafialnym.
 • UROCZYSTA PROCESJA odbędzie po Mszy o 9:30 ulicami Bysławia oraz po Mszy o godz. 12:00 w Bysławku. Procesja eucharystyczna wyruszy tradycyjną trasą. Towarzyszyć będzie nam orkiestra dęta. Cztery ołtarze zostaną przygotowane w dotychczasowych miejscach. Bardzo proszę o ich przygotowanie na czas procesji. Można odbierać tła do ozdoby poszczególnych ołtarzy. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Wzorem poprzednich lat nasi strażacy będą czynnie uczestniczyć w procesji i pilnować porządku na trasie. Przypominam że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym w kościele zatem sam udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
 • W poniedziałek i w środę po Mszy świętej o 17:00 w kościele parafialnym i po Mszy o 18:00 w kościele klasztornym w Bysławku odbędą się ćwiczenia dziewczynek pragnących sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej. Do sypania kwiatków mogą też zgłosić się tegoroczne dziewczynki pierwszokomunijne.
 • Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywać się będzie codziennie w dni powszednie w łączności ze Mszą świętą, a w następną niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godz. 10.30.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
 • Spotkanie organizacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej do Lednicy odbędzie się w najbliższą środę o 19:30.
 • Do wieczności odeszli ś.p. Jaśminka Glama z Minikowa. Pogrzeb odbył się w piątek oraz ś.p. Bolesław Gatz z Bysławia. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
 • Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Możemy oczyścić nasz dom z tzw. Elektrośmieci. Uwaga! Zużyty sprzęt można składać na podwórku plebanii do wtorku do godz. 15:00 (nie później!) Można przynosić zużyte komputery, drukarki, lodówki, telewizory telefony, grzejniki, żelazka, odkurzacze, mikrofalówki itp. Ulotkę na ten temat można zabrać przy wyjściu z kościoła. We wtorek o 15:00 podjeżdża samochód z firmy Green Office Ecologic i zabiera sprzęt.
 • Wójt Gminy Lubiewo informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji konkursu „Najbardziej estetyczna posesja w Gminie Lubiewo”. Zgłoszenia u Sołtysów należy dokonywać do 15 czerwca. Bliższe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń.
crossmenu