Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 maja 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8 maja 2016 r.

  • Dziękuję za wszystkie ofiary składane na kolektę przeznaczone na nasze cele inwestycyjne.
  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:00. W kościele klasztornym w łączności z Mszą Świętą. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzić się będą na nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Zachęcam także do gromadzenia się na nabożeństwach majowych wokół przydrożnych kapliczek lub krzyży.
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16:00. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek po Mszy o 17:00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania – w środę o godz. 17:00.
  • W przyszłą niedzielę kolekta w całej Polsce jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Koszt wyjazdu to 40 zł. W przyszłą niedzielę młodzież zaprasza na akcję ewangelizacyjną: „Fishmob 2016 – cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”. Odbędzie się ona na boisku szkolnym o godz. 15:00.
  • Jest nowy numer naszego dwutygodnika diecezjalnego „Pielgrzym”. Do nabycia także „Mały Pielgrzym” i gazetki misyjne.
  • Informacja z Gminy: Gmina Lubiewo przystąpiła do konkursu firmy Nivea, która ufunduje na terenie całej Polski 40 nowoczesnych placów zabaw. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej i oddać głos bezpłatnie na Lubiewo. Im więcej głosów tym większa szansa dla Lubiewa. Głosowanie trwa do 2 czerwca. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń i na ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła. Myślę, że warto zrobić coś wspólnie dla naszej społeczności. Zachęcam do zaangażowania się w ten pomysł. Wystarczy tylko chwila przed komputerem.
crossmenu