Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
3 maja 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 maja 2016 r.

 • Rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:00. W kościele klasztornym w łączności z Mszą Świętą. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzić się będą na nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.00.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek i środę Msze Święte zostaną poprzedzone procesją błagalną urodzaje i o błogosławieństwo na roli.
 • W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:30, 10:30 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w kościele klasztornym i o godz. 12:00 w Minikowie. Podczas każdej Mszy Św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. Tego dnia przypada odpust w Bukowcu. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 • W tym tygodniu rozpoczynają się matury. Życzymy wszystkim maturzystom spokoju i światła na czas egzaminów. Zapraszam maturzystów na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe w ich intencji we wtorek o godz. 17:00.
 • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16:00.
 • W środę także przypada wspomnienie św. Floriana. Jest to dzień patronalny naszego kościoła filialnego w Minikowie. Msza Święta z procesją dookoła kościoła zostanie odprawiona w Minikowie o godz. 18:30.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z nabożeństwem majowym.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę podczas Mszy Świętej wieczornej chrzest w naszej parafii.
 • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • W przyszłą niedzielę kolekta w kościele parafialnym i w Minikowie będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
 • Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Koszt wyjazdu to 40 zł.
 • Zachęcam parafian do złożenia podpisu pod projektem obywatelskim „STOP Aborcji!”. Po Mszach Świętych można się wpisywać na wyłożone na stoliku listy.
crossmenu