Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
4 kwietnia 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 3 kwietnia 2016 r.

 • Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zostanie także przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne.
 • Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Siostry zakonne z Bysławka odnawiają swoje śluby zakonne. Msza św. z odnowieniem ślubów zostanie odprawiona jutro o godz. 8:30 w kościele klasztornym w Bysławku.
 • Jutrzejszy dzień to także dzień świętości życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ślubowanie Duchowej Adopcji odbędzie się na Mszy św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym i o 18:00 w kościele klasztornym. Chcielibyśmy stworzyć w parafii księgę Duchowej Adopcji. W związku z tym prosimy, aby osoby, które pragną podjąć to modlitewne wyzwanie, zapisywały się w zakrystii lub biurze parafialnym. Na jutrzejsze ślubowanie należy przynieść ze sobą świecę.
 • W dniu jutrzejszym także odbędzie się w Chojnicach tzw. Marsz dla życia. Plakat informujący i zachęcający do wzięcia w nim udziału wywiesiliśmy na tablicy ogłoszeń. Początek o godz. 16:00.
 • W najbliższą środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą i spotkanie.
 • W najbliższy piątek rozpoczynamy w naszej parafii czas nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła. Do czwartku odprawiamy Nowennę do św. Michała Archanioła przed uroczystą peregrynacją zarówno w kościele parafialnym jak i w Bysławku. Pragnę gorąco zachęcić do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Program peregrynacji został wywieszony na tablicy ogłoszeń. Po każdej Mszy św. można także odebrać program od ministrantów przy wyjściach kościoła. Szczególnie pragnę zachęcić do Mszy Św. w sobotę o godz. 11:00. Będzie to Msza Święta z udziałem całego naszego dekanatu z zawierzeniem dekanatu św. Michałowi Archaniołowi. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w sobotę na godz. 13:00. Postarajmy się o to, by chociaż na jednym punkcie programu peregrynacji móc się pojawić.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. W minionym tygodniu zamontowano kolejnych pięć witraży po renowacji. Bardzo dziękuję za ufundowanie renowacji jednego witraża Krzyżelewskim i Dzięciołowskim, jednego p. Warzyńskim, a 3 pozostałe witraże zostały opłacone z ofiar składanych przez wiernych na inwestycje. W tym miejscu dziękuję także p. Jankowskiemu za udostępnienie rusztowań na czas demontażu i montażu witraży.
 • Z ofiar inwestycyjnych zakupiliśmy elektroniczną tablicę do wyświetlania tekstów pieśni. Mam nadzieję, że się podoba i niech służy uwielbieniu Pana Boga przez śpiew wiernych.
 • Bardzo dziękuję strażakom z OSP Bysław za prace pielęgnacyjne przy kościele, zwłaszcza za oczyszczenie rynien, i naprawę dachówek.
 • Nasza parafia organizuje wyjazd do kina na film „Cuda z nieba” we wtorek 12 kwietnia. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 18:00. Cena 25 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Do wieczności z naszej parafii odeszły: ś.p. Agnieszka Junka z Bysławia. Pogrzeb odbył się w piątek oraz ś.p. Gertruda Walczak z Płazowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:00. Różaniec w sobotę i niedzielę o godz. 18:00. Dobry Jezu…
 • Informacja z sołectwa: Zebranie wiejskie odbędzie się we wtorek 5 kwietnia o godz. 19:00 w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu.
crossmenu