Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
29 marca 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 27 marca 2016 r.

  • Rozpoczynamy ŚWIĘTOWANIE WIELKIEJ NOCY. Radujemy się, wspominając Zmartwychwstanie Pańskie. W tę dostojną Uroczystość składamy całej Wspólnocie Parafialnej i wszystkim Gościom przybyłym do naszych rodzin najserdeczniejsze życzenia wielu łask Zmartwychwstałego Jezusa, wszelkiej pomyślności i miłości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ramach przygotowania do Świąt skorzystali z sakramentu pokuty, dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym, a także za włączenie się w jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz państwu kościelnym za przygotowanie Grobu.
  • Dzisiaj Msze Święte o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w kościele klasztornym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17:00. Msze Święte zostaną poprzedzone uroczystą procesją wielkanocną. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii. Następny termin chrztu to pierwsza sobota maja, czyli 7 maja.
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w kościele klasztornym o 9:00 oraz w kościele w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
  • W przyszłą niedzielę, czyli II niedzielę wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne. W przeddzień Niedzieli Miłosierdzia, czyli 2 kwietnia przypada 11 rocznica śmierci Jana Pawła. Jest to także rocznica sakry biskupiej naszego Biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny
  • Powoli zbliżamy się do Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła. Przypominam, że będzie to miało miejsce 8-9 kwietnia. O szczegółach poinformujemy w przyszłą niedzielę. Natomiast w tym tygodniu od środy 30 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła przed uroczystą peregrynacją. Nowennę będziemy odmawiali podczas każdej Mszy Świętej w kościele parafialnym i w Bysławku oraz w Niedzielę po Mszy Świętej o 10:30 i o 9:00 w Bysławku.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne –I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • Jest nowy numer: „Pielgrzyma
  • W przyszły poniedziałek 4 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chciałbym zachęcić do tego wyjątkowego dzieła modlitewnego. Ślubowanie Duchowej Adopcji odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia na Mszy św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym i o 18:00 w kościele klasztornym. Chcielibyśmy stworzyć w parafii księgę Duchowej Adopcji. W związku z tym prosimy, aby osoby, które pragną podjąć to modlitewne wyzwanie, zapisywały się w zakrystii lub biurze parafialnym.
crossmenu