Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
14 marca 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2016 r.

 • Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na kolektę, które przeznaczamy na nasze cele inwestycyjne.
 • Dzisiaj szczególnie zachęcamy do modlitwy za Ojca Świętego Franciszka z racji przypadającej 3 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową.
 • Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 17.00 w kościele parafialnym, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. Przypominam, że kolekta w piątki Wielkiego Postu jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego wystroju kościoła.
 • Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 • Od jutra do środy odbywać się będą szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Uczniowie spotykają się w kościele o godz. 7:30.
 • W czwartek odbędzie się PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu. Program spowiedzi jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i przedstawia się następująco: od godz. 10:00 do 10:30 spowiedź w Minikowie, od 11:00 do 11:30 spowiedź w kościele klasztornym w Bysławku. Od 14:30 do 17:00 spowiedź w kościele parafialnym.

 

 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Tego dnia, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wycieczkę dzieci z okazji Dnia Dziecka do wioski ginących zawodów w Koronowie.
 • Nasza Parafia organizuje wyjazd na diecezjalne spotkanie młodzieży do Kościerzyny w niedzielę Palmową. Gorąco zapraszamy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do skorzystania z tej propozycji. Koszt wyjazdu 18 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o organizacji zakończenia sezonu połączonego z morsowaniem w dniu 20 marca nad jeziorem w Łobodzie, podczas którego odbędzie się zbiórka do puszek dla dziecka Bartka Pociot na operację oczu oraz o Koncercie Pieśni Wielkopostnych chóru Camerata w Tucholi podczas którego zbierane będą ofiary na rehabilitację i zakup protezy dla Tomka Kozłowskiego oraz dla Bartka Pociot na operację oczu.
 • Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadzi w następną niedzielę przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”. Pozyskane datki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów potrzebnych do działalności tucholskiego hospicjum.

 

 • Wójt Gminy Lubiewo zaprasza w dniu 19 marca br. (sobota) na godz. 18:00 do Domu Kultury w Lubiewie na spektakl teatralny "Zemsta" Aleksandra Fredry w nowoczesnym wykonaniu grupy teatralnej "MASQUE" działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi. Wstęp wolny. Podczas spektaklu odbędzie się zbiórka datków na dalszą działalność grupy.
 • Jest nowy numer: „Pielgrzyma”, „Wzrastanie”, „Świat misyjny” i „Misje dzisiaj”.
crossmenu