Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 lutego 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 lutego 2016 r.

  • Dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na kolektę, którą przeznaczamy na nasze cele inwestycyjne.
  • Rozpoczęliśmy Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie natomiast wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpoczyna się dzisiaj o godz. 16:00 w Sali biblioteki w Bukowcu, a zakończy się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą odbywały się w każdą niedzielę od 16:00 do 17:30. Przypominam, że świadectwo ukończenia takiego kursu jest warunkiem koniecznym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Jarosław Kubiak – ojciec duchowny naszego seminarium w Pelplinie.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Wzrastanie”.
  • Do wieczności odszedł: ś.p. Andrzej Juraszewski z Minikowa. Pogrzeb odbył się wczoraj. Dobry Jezu…
crossmenu