Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 lutego 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lutego 2016 r.

  • W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcam do osobistych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
    • W ramach przygotowania do Wielkiego Postu w poniedziałek i wtorek od godziny 16:00 do 17:00 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W środę 10 lutego przypada Popielec. Msze Święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 18:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie. Tego dnia obowiązuje nas wszystkich post ilościowy i jakościowy.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.00 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym i po Mszy o godz. 9:00 w kościele klasztornym. W Minikowie natomiast wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Chciałbym zaprosić w tym dniu do skorzystania z sakramentu namaszczenia chorych, które odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 w kościele parafialnym i o godz. 18:00 w kościele klasztornym. Bardzo proszę o umożliwienie chorym z naszych rodzin uczestnictwa w tej Mszy Świętej z namaszczeniem chorych.
  • Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się w przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 16:00 w Sali biblioteki w Bukowcu, a zakończy się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą odbywały się w każdą niedzielę od 16:00 do 17:30. Przypominam, że świadectwo ukończenia takiego kursu jest warunkiem koniecznym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Do wieczności odeszli: ś.p. Zdzisław Miler z Bysławia oraz ś.p. Helena Łapka z Bysławia. Pogrzeby odbyły się wczoraj. Dobry Jezu…
crossmenu