Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 grudnia 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27 grudnia 2015 r.

  • Dziękuję wszystkim za pięknie przeżyty czas Świąt Bożego Narodzenia. Za udział we Mszach Świętych, co sprawiło, że nie pozbyliśmy się duchowego charakteru tego wyjątkowego czasu. Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny jest dniem patronalnym Kościoła Domowego. W związku z tym składamy członkom naszego parafialnego Kręgu najlepsze życzenia, by ta droga formacyjna, którą obrali dla swoich rodzin prowadziła ich do pięknego i szczęśliwego przeżywania swojej codzienności.
  • Dzisiaj o godz. 18:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszej parafialnej scholi Laudatores, na który bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.
  • Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej święcimy wino. Bardzo proszę, aby po poświęceniu i zakończeniu Mszy Świętej odebrać symboliczną buteleczkę z winem dla swojej rodziny.
  • W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17:00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym za cały rok 2015 oraz z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Nasze szczególne zaproszenie pragniemy skierować do rodzin, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Tego dnia można także uzyskać odpust zupełny.
  • W piątek Nowy Rok, a w kościele Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 10:30 i 17:00 w kościele parafialnym w Bysławiu, o godz. 9:00 i 13:30 w kościele klasztornym w Bysławku i o 12:00 w kościele filialnym w Minikowie. Przypada I piątek miesiąca. Modlitwy I piątku miesiąca pozostawiamy indywidualnej pobożności wiernych. Natomiast chorych odwiedzę tydzień później w piątek 8 stycznia.
  • W sobotę 2 stycznia chrzest w naszej parafii podczas Mszy o godz. 17:00. A na 20:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi, którą zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • W przyszłym roku czeka nas wizytacja kanoniczna księdza Biskupa. Zostanie ona połączona z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Podaję zatem oficjalną datę tej uroczystości – będzie to w dniu 30 września.
  • Od dzisiaj rozpoczynamy kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Na najbliższe dni kolędy przedstawiają się w sposób następujący:

 

L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Niedziela 13:00 BYSŁAWEK - Kozibórek oraz MINIKOWO - Gapie Góry i Boryny
2. 28 grudnia Poniedziałek 10:00 BYSŁAW, wybudowania pod Świecie + Budajewo
3. 29 grudnia Wtorek 10:00 BYSŁAW - wybudowania pod Lubiewo i BYSŁAWEK - wybudowania pod Lubiewo

 

4. 30 grudnia Środa 10:00 WEŁPIN
  31

grudnia

KOLĘDY NIE BĘDZIE
  1 stycznia
5. 2 stycznia Sobota 10:00 PŁAZOWO – wybudowania i lewa strona

 

6. 3 stycznia Niedziela 13:00 PŁAZOWO – prawa strona
7. 4

stycznia

Poniedziałek 15:00 BYSŁAWEK – wybudowania pod Szumiącą

 

crossmenu