Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 listopada 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2015 r.

 • Rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana ma przygotować nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem. Tematyka tegorocznych rorat jest związana z przygotowaniem do Jublieuszu 1050-lecia chrztu Polski.
 • Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł, a małe 8 zł.
 • Dzisiaj także odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz naszej parafialnej scholi Ofiary będą przeznaczone na sprzęt muzyczny dla naszych muzyków.
 • Już dzisiaj informuję, że nasza parafialna spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z naszego dekanatu odbędzie się w sobotę 19 grudnia przed IV niedzielą Adwentu.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę serdecznie zapraszam na godzinę 20:00, na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • W I sobotę miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 17:00 chrzest w naszej parafii. A następny termin chrztu to I Święto Bożego Narodzenia na Mszy Świętej o godz. 10:30.
 • Do nabycia „Pielgrzym” oraz czasopisma: „Świat misyjny” i „Misje dzisiaj”.
 • Stowarzyszenie Kulturalne Cisowy Łuk z Bysławia wraz z partnerami pragnie zaprosić na III Zaduszki bysławskiej, które odbędą się dzisiaj o godz. 16:00 w Sali Domu Strażaka w Bysławiu. W tym roku będziemy szczególnie wspominać naszych zmarłych nauczycieli i wychowawców.
crossmenu