Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 listopada 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 listopada 2015 r.

  • Serdeczne pozdrowienie kieruje do całej naszej parafii Piotr Główka, który gościł u nas w minionym tygodniu. Ks. Piotr raz jeszcze dziękuje wszystkim za wsparcie jego parafii na Podolu na Ukrainie.
  • Dziękuję także za wszystkie ofiary składane dzisiaj na kolektę, które przeznaczamy na nasze cele inwestycyjne.
  • Dzisiaj na Mszach Świętych święcimy opłatek na stół wigilijny, który rozprowadzi po naszych domach kościelny – p. Krzysztof Koszykowski. Niech rozprowadzanie opłatka wigilijnego stanie się także okazją do wyrażenia wdzięczności państwu kościelnym, którzy od lat sprawują pieczę nad porządkiem w kościele i wokół kościoła. Przy okazji dostarczą parafianom list o dokonaniach w parafii w minionym roku i planach na rok następny oraz mały upominek od proboszcza.
  • W najbliższą środę 18 listopada przypada 20 rocznica konsekracji, czyli poświęcenia naszego kościoła. Co prawda wszyscy wiemy, że nasza świątynia powstała w roku 1888, natomiast uroczyste jej poświęcenie miało miejsce 18 listopada 1995 roku.
  • W czwartek po Mszy Świętej o godzinie 17:00 spotkanie członków Akcji Katolickiej.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym i po Mszy o godzinie 9:00 w kościele klasztornym wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.
  • W przyszłą niedzielę wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy panu organiście i wszystkim związanym ze śpiewem w kościele, w tym także członkom scholi Laudatores, samych radości i łask płynących od Jezusa, dla którego tworzą muzykę w naszej parafii.
  • Diecezjalny Duszpasterz Rodzin zaprasza małżonków na tzw. „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu swojej więzi, które odbędą się w dniach 27-29 listopada w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i stronie rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.
crossmenu