Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
26 października 2015

Dzień Papieski

Rzeczywiście jest to »dzieło«, które należy wspierać, dla dobra całego narodu...

— Jan Paweł II

11 października obchodziliśmy XV Dzień Papieski. We wszystkich parafiach w Polsce odbyła się zbiórka pieniędzy na wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia. Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Parafianie spotkali się wieczorem w kościele na wspomnieniach.... wspomnieniach o wielkim POLAKU – świętym Janie Pawle II. Program słowno-muzyczny przygotowali: ks. Proboszcz Wojciech Głogowski, schola Laudatores oraz Wspólnota Kościała Domowego. Nie zabrakło ukochanej przez Karola Wojtyłę „Barki” oraz „Abba Ojcze”. Posłuchaliśmy również historii LOLKA. Następnie odbył się różaniec, który odmówiliśmy przed Najświętszym Sakramentem. Całość wieczoru zakończył Apel Jasnogórski.

Na koniec zachęcamy jeszcze raz do wspierania Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, aby wiele młodych osób mogło realizować swoje marzenia. Zachęcamy do obejrzenia strony internetowej w celu pozyskania informacji: http://dzielo.pl/pl.

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ;
Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6; 01-015 Warszawa

Nr 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582

Bank PEKAO S.A., XIII O/Warszawa
DOPISEK „Wpłata na stypendia

crossmenu