Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
25 października 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25 października 2015 r.

  • W tym tygodniu o poprowadzenie różańca proszę:
   • W poniedziałek (26.10) – róża św. Józefa
   • We wtorek (27.10) – uczniowie klas II Szkoły Podstawowej
   • W środę (28.10) – róża św. Faustyny
   • W czwartek (29.10) – Róża św. Antoniego
   • W piątek (30.10) – róża św. Ojca Pio
   • W sobotę (31.10) – róża św. Maksymiliana
   • We wtorek (27.10) przypada 76 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Piotra Sosnowskiego. W tym dniu prośmy Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.
   • Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17:00.
   • W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych.
   • Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30. Po Mszy Świętej o 10:30 uroczysta procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Bysławku Msze o godz. 9:00 i 13:30. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie!!!
   • Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież na modlitwę na cmentarzu w dniu 1 listopada o godz. 20:00. Będziemy solidaryzować się z młodzieżową inicjatywą tzw. Litanii Miast, czyli wieczornej modlitwy na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • W uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz przez cały dzień Zaduszny we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Poza tym w dniach 1 – 8 listopada można codziennie jeden raz uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
  • Przyjmuję już wymianki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
  • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu.
  • Dzień Zaduszny – przypada w przyszły poniedziałek – Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Informacja z gminy: W związku z klęską suszy zostanie uruchomiona procedura przyznawania kredytów klęskowych. Rolnicy, dla których został sporządzony protokół strat proszeni są o osobiste przybycie do Urzędu Gminy w Lubiewie w celu zadeklarowania chęci pozyskania kredytu klęskowego. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
crossmenu