Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
26 września 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 września 2015r.

 • W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. Spowiedź odbywać się będzie przed różańcem – od godz. 16:30. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00.
 • Podtrzymujemy stary zwyczaj w naszej parafii prowadzenia różańca przez różne stany i grupy parafialne, takie jak Żywy Różaniec, Akcja Katolicka, Ruch Odnowy w Duchu Świętym, Kościół Domowy, dzieci i młodzież z poszczególnych klas. W związku z tym w tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzić będą:
 • W czwartek (1.10) – Róża św. Teresy
 • W piątek (2.10) – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym
 • W sobotę (3.10) – Róża św. Anny

W niedziele października odmawiać będziemy jedną dziesiątkę podczas każdej Mszy Świętej.

 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek w łączności z różańcem modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź. W piątek przypada także rocznica śmierci sługi Bożego Księdza Henryka Szumana. Wspominam o tym dlatego, że wśród męczenników z okresu II wojny światowej jest proboszcz naszej parafii ks. Piotr Sosnowski. Niech zatem ten dzień stanie się okazją do modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu procesu beatyfikacyjnego.
 • W sobotę serdecznie zapraszam na godzinę 20:00, na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • W I sobotę miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 17:00 chrzest w naszej parafii.
 • Nasza parafia organizuje wyjazd do kina do Bydgoszczy na film: „Czy naprawdę wierzysz?”. Gorąco zachęcam. Wyjazd w poniedziałek 5 października o godz. 18:00 sprzed kościoła. Cena biletu z dojazdem 25 zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 • Do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma”, oraz „Świat misyjny”, ”Misje dzisiaj”.
crossmenu