Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 sierpnia 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 sierpnia 2015 r.

  • Witam wszystkich parafian i gości wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzę miłego wypoczynku i nabrania sił do podjęcia zadań po urlopie.
  • Składam moje NAJSERDECZNIEJSZE PODZIĘKOWANIA za udział i zaangażowanie w nasz Odpust. Dziękuję wszystkim delegacjom, służbie liturgicznej, Państwu Kościelnym i Państwu Organistom, panu sołtysowi oraz orkiestrze strażaków, karczmie Borowiacka i pani gospodyni.
  • Dziękuję także za wszystkie ofiary składane dziś na nasze cele inwestycyjne, które przeznaczamy na kontynuowanie prac związanych z renowacją witraży.
  • Zakończyła się I tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna przyjął dotychczas 18 kandydatów na I rok studiów. Wakacje są dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Seminarium przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Do 10 września br. w Pelplinie przeprowadzane są wstępne rozmowy kwalifikacyjne dla zgłaszających się w późniejszym terminie, na które należy się umówić wcześniej telefonicznie. Alumni Pelplińskiego Seminarium są jednocześnie studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, stąd kandydaci są zobowiązani zarejestrować się  na stronie internetowej Uniwersytetu i odbyć kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Wyższego Seminarium Duchownym w Pelplinie.
  • Jutro w Bysławku dzień św. Wawrzyńca. To kolejny dzień w ciągu ostatnich dni, kiedy możemy skorzystać z daru Odpustu. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy Świętej w Bysławku.
  • Łączymy się z wszystkimi pielgrzymami, którzy wyruszyli z naszej diecezji na szlak Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do modlitwy za podążających przed tron Królowej Polski.
  • W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, inaczej zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. W naszej parafii Msze w porządku niedzielnym: o 7:30, 10:30 w Bysławiu, o 9:00 i 13:30 w Bysławku i o 12:00 w Minikowie. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
crossmenu