Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 sierpnia 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 sierpnia 2015 r.

  • Witam wszystkich parafian i gości wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzę miłego wypoczynku i nabrania sił do podjęcia zadań po urlopie.
  • Od wczorajszego popołudnia i dzisiaj 2 sierpnia przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
  • Łączymy się z wszystkimi pielgrzymami, którzy wyruszyli z naszej diecezji na szlak Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do modlitwy za podążających przed tron Królowej Polski.
  • We wtorek 4 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów i wszystkich kapłanów. Niech ten dzień stanie się okazją do modlitwy za nas kapłanów, abyśmy nie tracili ducha w głoszeniu Słowa Bożego i udzielaniu sakramentów wiernym.
  • W czwartek przypada nasz ODPUST PARAFIALNY PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Spowiedź przed odpustem z udziałem kilku kapłanów z naszego dekanatu odbędzie się w środę od godz. 16:30 do 18:00. Natomiast suma odpustowa zostanie odprawiona w czwartek 6 sierpnia o godz. 18:00 pod przewodnictwem Księdza Dziekana Romana Walkowsa, który dokona obrzędu wprowadzenia mnie w urząd proboszcza. Gorąco zapraszam! Dla tych, którzy nie mogą przyjść wieczorem zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 8:30. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem uroczystości odpustowej.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I piątku od godziny 16:00 do 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.
  • W sobotę o godz. 10:00 dodatkowa Msza Święta za zmarłych z wymiankami i procesją na
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Myślę, że dobrym pomysłem jest podtrzymanie tradycji tzw. kolekt inwestycyjnych. Tym bardziej, że na pewno będziemy kontynuowali renowację witraży w naszym kościele parafialnym. W związku z tym w przyszłą niedzielę i każdą drugą niedzielę miesiąca kolekta będzie przeznaczona na inwestycje.
  • Do wieczności w minionym tygodniu odeszła ś.p. Urszula Walczak z Bysławka, którą polećmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

crossmenu