Dni Eucharystyczne

Co miesiąc obchodzimy Dni Eucharystyczne. Z tego powodu w naszej parafii w Wielki Czwartek o godzinie 17:00 odbywa się Msza Święta z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą o powołania kapłański, zakonne i misyjne. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
Jezu, Boski Pasterzu, Ty powołałeś Apostołów i uczyniłeś ich rybakami ludzi. Wezwij i dzisiaj młodych ludzi do Twojej służby. Ty nieustannie żyjesz dla nas. Twoja ofiara nieprzerwanie uobecnia się na naszych ołtarzach, bo pragniesz, by wszyscy ludzi mieli udział w Twoim odkupieniu. Niechaj ci, których powołałeś, rozpoznają Twoją wolę i daj im oczy otwarte na potrzeby całego świata. Daj im usłyszeć nieme prośby tylu ludzi, błagających o światło prawdy i ciepło prawdziwej miłości. Pozwól im wiernie trwać w dziele budowanie Twego Mistycznego Ciała, by w ten sposób kontynuowali Twoje posłannictwo. Uczyć ich solą ziemi i światłością świata. Panie spraw, aby wiele dziewcząt i chłopców wielkodusznie i bez wahania poszło za głosem Twej miłości. Obudź w ich sercach pragnienie doskonałego życia według Ewangelii oraz wolę bezinteresownej służby dla Kościoła. Daj im gotowość przyjścia z pomocą wszystkim tym, którzy potrzebują ich pomocnych rąk i miłosiernego pochylenia nad ludzką nędzą. Amen.

W Pierwszy Piątek zachęcamy wszystkich do udziału w pierwszopiątkowej spowiedzi od godziny 16:00. W tym czasie odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona od kilku lat w naszej parafii przez Odnowę w Duchu Świętym. Wspólnota ta prowadzi krótkie przemyślenia przeplatane śpiewem.

W Pierwszą Sobotę miesiąca od godziny 20:00 można uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest ona prowadzona przez ks. Wojciecha Głogowskiego oraz naszą Scholę Laudatores. Krótkie, ale bardzo wymowne rozważania przeplatane śpiewem, kończą się ciszą. Chwila refleksji, zadumania, modlitwy pozwala na osobistą rozmowę z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich do tego niesamowitego SPOTKANIA!