8 lutego 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela ZWYKŁA, 7 lutego 2021 r.

• Dzisiaj, zgodnie z odezwą i prośbą Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz odbudowy spalonego Kościoła w Kasparusie, koło Skórcza.
  • W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 w kościele parafialnym odbędzie się sakrament namaszczenia chorych.
  • Także w czwartek zapraszam młodzież klasy VII na spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania na godzinę 17:00. Rozpoczynamy od Mszy Świętej i po Mszy spotkanie formacyjne.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Bardzo dziękuję panu Gerardowi Januszewskiemu za odśnieżenie terenu przykościelnego.
  • W tym tygodniu w księgarniach internetowych wydawnictwa Ridero, ukaże się książka pod tytułem „Kościół pod wezwaniem  Przemienienia Pańskiego w Bysławiu”. Książka, licząca 122 strony, jest autorstwa zamieszkałego na terenie naszej parafii pana Krzysztofa Derdy, zawiera opis kościoła i jego wyposażenia wraz z konkretnymi ilustracjami i fotografiami. Książka jest dostępna w księgarni wydawnictwa Ridero.