1 czerwca 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 31 maja 2020 roku

• Dzisiaj ostatnie nabożeństwa majowe po Mszy św. o 17:00.
  • Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i Sobota w miesiącu:
    • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
    • w piątek nie będzie obchodu chorych. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi, to po uzgodnieniu z własną rodziną – proszę o kontakt bezpośredni ze mną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej.
    • W sobotę zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 20:00.
  • W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, ksiądz biskup diecezjalny postanawia, co następuje:
    • Z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r.
    • Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
    • W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych.
    • Przypominam, że w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób przy zachowaniu innych zaleceń sanitarnych.
  • Wracamy zatem do naszych kościołów. W przyszłą niedzielę chciałbym spotkać się z naszą młodzieżą, która nie zdążyła przed wprowadzeniem obostrzeń przyjąć sakramentu bierzmowania. Zapraszam naszych kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o 10:30, a następnie na krótkie spotkanie.
  • Bardzo proszę o pozostanie w kościele po zakończonej Mszy Świętej rodziców kandydatów do bierzmowania. Mam krótką, ale ważną sprawę.