21 października 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXIX Niedziela Zwykła, 20 października 2019 roku

• Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na misje oraz za ubiegłotygodniową kolektę przeznaczoną na nasze inwestycje. Łączna suma tamtych ofiar wyniosła 3160 zł.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Dzisiaj po Mszy Świętej o 10:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  • Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00; w Bysławku o godz. 18:00, a w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą.
  • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI od poniedziałku do piątku o godz. 16:00.
  • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
  • Poniedziałek (21.10) – klasa 7b
  • Wtorek (22.10) – róża św. Teresy
  • środa (23.10) – ministranci
  • czwartek (24.10) – Akcja Katolicka
  • piątek (25.10) – Róża św. Rozalii
  • sobota (26.10) – róża św. Maksymiliana
  • W najbliższą sobotę o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, która rozpocznie Dni Społeczne Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości. Po Mszy Świętej w Domu Strażaka odbędą się prelekcje związane z Dniami Społecznymi dla członków Akcji Katolickiej i zaproszonych gości.
  • W przyszłą niedzielę (27.10) przypada 80 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Piotra Sosnowskiego. W tym dniu prośmy Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czyli czas szczególnej pamięci i modlitwy o naszych zmarłych. W związku z tym przyjmuję wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
  • Parafia w Dólsku koło Świecia organizuje pielgrzymkę autokarową do Wadowic, Zakopanego, Tyńca, na tamę we Włocławku. Planowany wyjazd w dniach od 11 do 15 listopada. Bliższe informacje u księdza proboszcza Mariana Knuta pod podanym numerem telefonu (601 324 344 lub 604 935 079).
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”; Do nabycia także kalendarze diecezjalne na 2020 rok. Duży – w cenie 13 zł, mały 7 zł.

INFORMACJA Z GMINY:

21 października br.  w godz. od 8:00 do 16:00, na parkingu  pomiędzy Urzędem Gminy a Bankiem Spółdzielczym w Lubiewie podstawiony będzie OSTEOBUS, w którym będą wykonywane specjalistyczne  badania w kierunku osteoporozy. Badania są odpłatne i obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna u p. Wioletty Szymczak w Urzędzie Gminy.

W dniach 25-27 października na terenie całego Powiatu Tucholskiego odbędzie się akcja rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.