3 października 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 2016 r.

• W piątek odbyła się wizytacja pasterska Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu do wizytacji:
    • Księdzu Łukaszowi Synoradzkiemu
    • Dyrekcji szkoły z Panem dyrektorem, wychowawcami i katechetkami
    • Siostrom Miłosierdzia z Bysławka
    • Przedstawicielom Rady Ekonomicznej i duszpasterskiej
    • Służbie liturgicznej ze scholą
    • Państwu kościelnym i organistom oraz pani gospodyni
  • Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. Spowiedź odbywać się będzie przed różańcem – od godz. 16:30. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00.
  • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
  • Poniedziałek (3.10) – róża św. Teresy
  • Wtorek (4.10) – róża św. Rozalii
  • środa (5.10) – róża św. Faustyny
  • czwartek (6.10) – róża św. Maksymiliana
  • piątek (7.10) – schola Laudatores
  • sobota (8.10) - -róża św. Ojca Pio

W niedziele października odmawiać będziemy jedną dziesiątkę podczas każdej Mszy Świętej.

• W tym roku organizujemy także DODATKOWE NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00. Ponieważ jest to nowa inicjatywa w parafii to proszę szczególnie rodziców o zachęcenie dzieci do korzystania z tych nabożeństw.
  • W kościele klasztornym różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o 17:30, w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą. Różaniec prowadzą siostry Miłosierdzia.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek w miesiącu.
  • W czwartek w łączności z różańcem o godz. 17:00 - modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Tego dnia odbywa się w całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Tego dnia o godz. 20:00 zapraszam na różaniec i wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II.
  • W przyszłą niedzielę, czyli drugą niedzielę miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  • Także w przyszłą niedzielę w Iwcu odpust Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 11:30.
  • Informacja dla członków Róż Różańcowych: Wyjazd na Kongres Róż Różańcowych do Zamartego odbędzie się w najbliższy piątek 7 października. Wyjazd ok. godz. 16:30 Koszt 20 zł.