23 sierpnia 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 sierpnia 2015 r.

• Witam wszystkich parafian i gości wypoczywających na naszej pięknej bysławskiej ziemi. Życzę miłego wypoczynku, dobrych wrażeń i w przyszłości powrotu do nas.
  • Od minionego czwartku rozpoczął służbę w naszej parafii Prałat Eugeniusz Filipski. Ks. Prałat pełnić będzie zadania pomocy duszpasterskiej. Tutaj zaznaczam, że nie jest kapelanem kościoła klasztornego w Bysławku. Dzisiaj mam przyjemność przywitać księdza Eugeniusza w obecności całej wspólnoty parafialnej. Życzymy wielu łask i sił do pełnienia kapłańskich zadań pomiędzy nami.
  • Trwa miesiąc sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu.
  • W środę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy Świętej o 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w Bysławku – odnowienie ślubów jasnogórskich.
  • W najbliższą sobotę o godz. 10:00 w Minikowie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji weteranów pożarnictwa powiatu tucholskiego, na którą serdecznie zapraszam.
  • Tegoroczne dożynki gminne odbędą się w dniu 29 sierpnia w Klonowie. Rozpoczną się Mszą Świętą sprawowaną o godz. 14:00. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.
  • Bardzo proszę, aby od dzisiaj do biura parafialnego wchodzić przez główne wejście plebanii, ponieważ z dotychczasowych pomieszczeń biurowych przygotowujemy już mieszkanie dla księdza Prałata.
  • Ćwiczenia do religii, które obowiązywać będą w najbliższym roku szkolnym i katechetycznym rozprowadzą panie katechetki w pierwszym tygodniu szkoły w cenie 9 zł za jeden egzemplarz.
  • Jest jeszcze ostatni numer „Pielgrzyma”.
  • Do wieczności z naszej parafii odeszli: ś.p. Jacek Gwizdała z Bysławia, lat 47, pogrzeb odbył się w czwartek; ś.p. Jerzy Glazik z Bysławia, lat 66, pogrzeb odbył się w piątek oraz ś.p. Leszek Glazik z Bysławka, lat 66, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:00. Różaniec w niedzielę i poniedziałek o godz. 18:00. Dobry Jezu…